Wyloty z Lublina

Port lotniczy Lublin – Świdnik jest jednym z najmłodszych lotnisk w kraju. Oddano go do użytku w grudniu 2012 roku. Pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego lotnisko jest dwunastym w kraju. Rocznie z jego usług korzysta zaledwie 190 tys. podróżnych. Pierwszym przewoźnikiem, który rozpoczął działalność z Lublina była tania linia lotnicza Ryanair, która zainaugurowała z Lublina regularne tanie połączenia do Londynu.

Bilety Wizzair Lublin, Rezerwacja i Sprzedaż Biletów Lotniczych

tanie-przeloty-wizzair-anglia - infolinia

Drugą tanią linią w Lublinie – Świdniku, po irlandzkim przewoźniku, która rozpoczęła regularne loty z tamtejszego lotniska został węgierski Wizz Air. Próby rozbudowania siatki lotów z Lublina przez obie tanie linie lotnicze nie przynosiły oczekiwanych rezultatów i do niedawna obaj tani przewoźnicy obsługiwali ledwie po dwie regularne trasy. Jednakże węgierska tania linia lotnicza dostrzegła potencjał lubelskiego lotniska i ogłosiła ostatnio otwarcie na nim swojej kolejnej bazy krajowej.

Zapowiedziała także uruchomienie, w połowie września 2015 r., kolejnych nowych tras, a na dotychczasowych zwiększenie częstotliwości lotów. Otwarcie bazy przez Wizz Aira zapewne wpłynie motywująco na działalność taniej linii lotniczej Ryanair, która przyzwyczaiła pasażerów, że nie oddaje łatwo raz zdobytego pola. Z pewnością rywalizacja obu tanich potentatów na scenie tanich przewozów lotniczych przyniesie relatywne korzyści dla pasażerów. Już teraz mogą oni kupić tanie bilety lotnicze z Lublina do Anglii (na przeloty do Londynu Luton i Stansted, a także do Doncaster/Sheffield i szkockiego Glasgow), do Belgii (przeloty do Brukseli), do Irlandii (Dublin – Ryanair), Norwegii (Oslo), Szwecji (do Sztokholmu), a także do Niemiec (trasa do Frankfurtu obsługiwana prze Lufthansę).

 

Tanie loty Wizzair z Lublina:

– Lublin – Bruksela

– Lublin – Doncaster/Sheffield

– Lublin – Glasgow
Lublin – Londyn Luton
Lublin – Oslo Sandefjord Torp
Lublin – Sztokholm Skavsta